Заява, ініційована Кампанія Солідарності з Україною

Ми, соціалісти, профспілкові активісти, вчені, борці за права людини, соціальну справедливість та мир, солідарні з народом України проти російського імперіалізму.

Міжнародний лівий та робітничий рух має рішуче виступити проти загроз Росії щодо України.

Ми не підтримуємо ні Вашингтон, ні Москву. Ми виступаємо проти політики та маневрів великих західних держав та НАТО.

Але зараз саме Росія загрожує праву українського народу на самовизначення і заперечує його легітимність як незалежної нації.

Саме Росія розмістила війська на кордонах України; Росія анексувала Крим та переслідує кримських татар; Росія організувала восьмирічну війну на сході України, результатом якої є 14 тисяч вбитих, 30 тисяч поранених та 1,9 мільйонів внутрішньо переміщених осіб лише з української сторони.

Поневолена російськими царським та сталінським режимами, Україна протягом століть була об’єктом експлуатації та національного пригноблення, її культура та мова зазнавали дискримінації. Від рук Кремля загинули мільйони людей.

Ми закликаємо до миру через самовизначення українського народу. Це не означає підтримки нинішнього уряду України чи капіталістичних олігархів, яким він слугує.

Незважаючи на риторику, очевидно, що російський уряд не зацікавлений ні у демократії, ні у протистоянні фашизму. Російський уряд активно підтримує проросійських ультраправих в окупованій Східній Україні та інших частинах Європи, а його антиукраїнська політика також зміцнює позиції ультраправих українських націоналістів.

Ми вітаємо сміливих інтернаціоналістів у Росії, які виступають проти мілітаристської політики Путіна. Ми вимагаємо звільнення російських політв’язнів.

Ми солідарні з соціалістами, профспілковими активістами та борцями за демократію та права людини, які можуть забезпечити реальний прогрес – як в Україні, так і в Росії.

Ми вимагаємо відведення російських військ від українських кордонів та окупованих територій, а також припинення російського втручання у справи України.

Перші підписанти:

Члени Парламенту Великобританії John McDonnell, Nadia Whittome, Claudia Webbe, Rachael Maskell, Clive Lewis

Всього на 16.02.22 – 161 підписант з різних країн світу

Поставити свій підпис під Заявою можна за посиланням

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s