Мік Вілан, генеральний секретар ASLEF зустріч з українськими воїнами в Києві, лютий 2022. Mick Whelan General Secretary of ASLEF (far left) in Kyiv, February 2022 meeting Ukrainian soldiers

Мік Вілан, генеральний секретар британської профспілки машиністів ASLEF, відповів на безпідставні закижи міністра транспорту Великої Британії, що ASLEF не солідарна з Україною.

Мік Вілан, генеральний секретар британської профспілки машиністів ASLEF, в неділю 30 квітня відповів на безпідставні закиди міністра транспорту Великої Британії, що ASLEF не солідарна з Україною.

«Я знімаю капелюха перед міністром Гарпером», — сказав Мік. «З-поміж усіх звинувачень, які я коли-небудь чув, а я чув чимало за свій час, це справді найсмішніше.

«Він стверджує, що ми не солідарні з Україною, тоді як він знає — чи повинен знати — що ми солідарні з народом цієї країни набагато довше, ніж він. Ми були в гостях в українських робітників коли містер Гарпер і його друзі з Консервативної партії все ще привласнювали собі сотні тисяч фунтів від російських олігархів, близьких до Путіна!

«Я був в Україні — я був там, коли вторглися російські танки — і помічник генерального секретаря ASLEF Саймон Веллер був там, щоби поспілкуватися із залізничниками, коли на Україну падали російські бомби. А пан Гарпер ні. І ми є учасниками Кампанії солідарності з Україною. Пан Гарпер ні.

«Тож я не збираюся брати уроків солідарності від міністра-консерватора, який не розуміє, про що говорить.

«Правда в тому, що пан Харпер повинен сказати британським залізничним компаніям повернутися за стіл переговорів із профспілками і зробити розумну пропозицію машиністам, яким не підвищували зарплату з 2019 року, щоб вони могли купити цього року те, що могли купити чотири роки тому. Тоді б більше не було страйків.

«Єдині люди, які несуть відповідальність за страйки у всіх секторах британської економіки – це уряд і роботодавці.

«І боротьба за підвищення зарплати не має жодного відношення до України». 

Саймон Веллер, помічник генерального секретаря ASLEF, у Києві на День Незалежності, серпень 2022 року. Simon Weller, Assistant General Secretary of ASLEF, in Kyiv for Independence Day August 2022.