Ми закликаємо та підтримуємо протести, акції та зустрічі на знак солідарності з Україною в останній тиждень лютого – під час глобального тижня дій, організованого Європейською мережею солідарності з Україною та іншими організаціями, приуроченого до річниці російського вторгнення.

Жертви російської війни в Україні обчислюються десятками тисяч, переміщені особи – багатьма мільйонами, збитки – десятками мільярдів фунтів стерлінгів. Сили вторгнення систематично скоюють злочини, включаючи навмисні вбивства цивільних осіб, зґвалтування, руйнування життєво важливої інфраструктури, примусове переміщення та депортацію, в тому числі дітей. Тим часом війна перетворює путінську Росію на ще більш жорстокий реакційний та авторитарний режим.

Демократичний, довготривалий мир для народів України та Росії вимагає поразки російського жорстокого імперіалізму. Ми підтримуємо військовий опір України путінській війні та антивоєнний опір у Росії.

Ми вимагаємо негайного виведення всіх окупаційних військ з території України до її міжнародно визнаних кордонів; права всіх біженців і переміщених осіб на повернення в умовах безпеки; притягнення до повної відповідальності осіб, винних у воєнних злочинах, і забезпечення справжнього правосуддя для їхніх жертв.

Ми вимагаємо від урядів збільшити гуманітарну допомогу та передати Україні всю надлишкову британську військову техніку, що підлягає заміні, особливо 79 танків Challenger, 170 розвідувальних машин Scimitar, всі бойові машини піхоти Warrior, винищувачі Typhoon – щоб допомогти Україні перемогти швидше і з меншими стражданнями.

Ми зобов’язуємося посилювати та  розширювати солідарність з українським опором; з українським робітничим рухом і лівими в їхній боротьбі за незалежність, захист прав трудящих, прав людини і демократії під час війни і за більш справедливу і демократичну післявоєнну реконструкцію; а також з антивоєнним рухом і незалежними робітничими організаціями в Росії.

Ми закликаємо Велику Британію посилити свою підтримку жертвам цього конфлікту, а також покласти край ворожому середовищу, в якому перебувають біженці.

ДОДАТИ СВОЄ ІМ’Я ТУТ – ADD YOUR NAME HERE

Будь ласка, додайте своє ім’я, використовуючи форму нижче.

Перші підписанти:

Гарі Сміт, Генеральний секретар GМБ

Барбара Плант, президент GMB

Мік Вілан, Генеральний секретар ASLEF

Кріс Кітчен, Генеральний секретар NUM

Саймон Веллер, заступник Генерального секретаря ASLEF

Джон Молоні, Заступник Генерального секретаря PCS

Джон МакДоннелл, член парламенту

Надя Віттом, член парламенту

Клайв Льюїс, член парламенту

Рейчел Маскелл, член парламенту

Ллойд Рассел-Мойл, член парламенту

Ян Лавері, член парламенту

Мік Антонів, член парламенту Уельсу

Пол Суїні, член парламенту Шотландії

Олена Іванова, Саша Ісмаїл, Кріс Форд, Кампанія солідарності з Україною

Пол Мейсон, письменник і активіст

Пітер Тетчелл, правозахисник

Кампанія солідарності з Україною