Міжнародна конфедерація профспілок засудила жорстокі напади поліції та спеціальних сил безпеки на демонстрантів, що протестували проти спірних виборів президента в неділю ввечері в Білорусі (9 серпня). МКП закликала білоруський уряд поважати справжній голос своїх громадян.

«Диктатор Олександр Лукашенко, який при владі 26 років, очевидно, втратив підтримку білоруського народу, і вибори повинні бути проведені повторно з незалежною виборчою комісією та міжнародними спостерігачами для забезпечення чесної гри. Заарештованих треба звільнити», – заявили у МКП.
Незалежні профспілки в Білорусі вважають, що вибори були сфальсифікованими, й більшість голосів отримала кандидатка Світлана Тіхановська. Вони зазначають, що виборча кампанія ознаменувалася масштабними й жорстокими репресіями, спрямованими на громадянське суспільство, й була з обшуками, погрозами, звільненнями з роботи, штрафами та залякуванням.
Стверджуючи, що “крадіжка голосів” відбулася по всій країні, люди виявили своє невдоволення. Спецпідрозділи поліції доклали усіх зусиль, щоб розігнати мирних протестувальників у білоруській столиці Мінську, використовуючи сльозогінний, кийки, гумові кулі, водяні гармати та гранати. Три тисячі людей були затримані за участь у “несанкціонованих масових заходах” (тисяча — у Мінську), у тому числі — Микола Зімін, колишній голова Незалежної профспілки гірників (БНП). Розпочалися страйки на підприємствах, в тому числі — на знаменитому мінському тракторному заводі, а журналістів заарештовують.


Аляксандр Ярашук, лідер Білоруського конгресу демократичних профспілок (БКДП), який є членською організацією МКП, заявив:
“Нічого не закінчилося в день виборів, і все тільки починається — я переконаний, що ця історія закінчиться безславним відходом нинішнього політичного режиму”.

Генеральний секретар МКП Шаран Барроу зазначила:
«Білоруська влада повинна забезпечити визнання основних прав – на свободу асоціацій, свободу слова, мирних зібрань та свободу ЗМІ. Вона повинні слухати голос людей і поважати їх вибір, а не реагувати насильством та репресіями. Заарештованих треба звільнити, й ми хочемо, щоб вибори були повторно проведені, з незалежною виборчою комісією та міжнародними спостерігачами, або ми закликатимемо Європейський Союз та міжнародну спільноту відновити санкції проти режиму, зняті в помилковому дусі оптимізму».
У МКП нагадали, що у Глобальному рейтингу прав Білорусь вже багато років поспіль – серед країн, де “немає гарантій прав”. Строкові трудові договори є формою примусової праці, й вони перетворили робітників на кріпаків. А провести законний страйк фактично неможливо, бо в державі існує дуже суворе законодавство щодо незаконних страйків.

Джерело: https://www.ituc-csi.org/belarus-rigged-presidential?fbclid=IwAR3pyBLeOd2Ctbqns986YhjZaabehpIZ7fln3aOB60EhrDyg7nASMMrY_Yg&lang=en