1 лютого 2020, Київ

Україна знову робить вибір. Чверть сторіччя тому вона була однією з провідних країн Європи і світу. Але пішла по шляху неолібералізму. Соціал-демократична партія України попереджала про хибність і небезпеку такого вибору, опиралася йому усіма своїми силами. Але тодішня влада і її основа – олігархічні клани продавили цей вибір.

Обраний шлях позбавив Україну індустрії і ефективність української економіки впала в ШІСТЬ разів. Соціальна держава в Україні зруйнована, ми отримали найбільшу в Європі бідність. Український народ втратив суверенітет, але зовнішнє управління не дало Україні економічного розвитку. І тепер перед Україною знову постав вибір шляху.

Уособленням вибору, який має зробити Україна, стало питання нового Трудового Кодексу України. Уряд неолібералів Гончарука пропонує ліквідувати існуючий Трудовий кодекс, замінивши його «Законом про Працю», в якому ліквідовуються рештки державних соціальних гарантій: 8-ми годинний робочий день, гарантовану мінімальну зарплату, фундаментальні права профспілок. Крім того, Уряд збирається денонсувати 38 з 65 базових Конвенцій Міжнародної Організації Праці, вже ратифіковані Україною.

Тобто, висловлюється пряма і неоднозначна готовність поставити Україну поза міжнародним правовим простором та моральними нормами світової громадськості заради нового неоліберального експерименту. Соціал-демократична партія України вважає цей шлях хибним та небезпечним і рішуче засуджує його.

Соціал-демократична партія України заявляє:

  1. Народ України доведено до крайнощів. Головною причиною страждань народних є політика неолібералізму, яка руйнує підвалини українського господарства і відбирає у народу його владу, знищуючи саму суть демократії.
  2. Для України є інший шлях, який поверне народу суверенітет, розвине потужну економіку та дасть мільйонам українців добробут. Це – шлях соціальної демократії.
  3. Шлях соціальної демократії – це шлях розбудови індустрії, шлях відбудови в Україні держави загального добробуту, як головної передумови соціальної монолітності, шлях подолання маніпуляцій та підпорядкування української держави та української економіки глибинним прагненням українського народу, його фундаментальним цінностям – Свободі та Справедливості.

Соціал-демократична партія України проголошує:

  1. Сьогодні, коли олігархічна система України доживає останні дні і Україна робитиме вибір нового шляху, усі здорові сили України мають об’єднатися заради найпершої мети – повернути народу Суверенітет, повернути народу справжню владу, повернути справжню, а не декларативну демократію.
  2. Головною лінією протистояння старого і нового, водорозділом, який розділяє прогресивні та реакційні сили в Україні є питання нового Трудового кодексу.
  3. Вся Україна повстає сьогодні проти цього неоліберального свавілля і ми не маємо сумніву, що правда переможе і народ здобуде Суверенітет, Свободу і Добробут.
  4. Ми звертаємось до всіх сестринських партій Соціалістичного Інтернаціоналу із закликом, як і Соціал-демократична партія України, підтримати українські профспілки у їх боротьбі за захист елементарних трудових прав трудівників України. Нам потрібна ваша солідарність! Єднаймося, щоб перемогти!